poniedziałek, 5 maja 2014

Wiosenny stosik (maj)

Po egzaminach można pozwolić sobie na trochę odpoczynku, dlatego w tym miesiącu postanowiłam nadrobić całą książkową serię zaczętą w kwietniu. Postaram się urozmaicić sobie czytanie cyklu innymi lekturami (jak ta na zdjęciu na samym dole), ale o planach majowych za chwilę.Jak widać, książki prezentujące się na ten miesiąc nie są zróżnicowane i poprzeplatane innymi powieściami, jak zwykłam robić podczas czytania długich serii, ale wiąże się to z niesamowicie szybką fabułą Jutra, którego nie jestem w stanie tak po prostu odłożyć na półkę i sięgnąć po coś innego. Mamy tutaj:
- od 2 do 7 części Jutra Johna Marsdena, z czego 2 i 3 już przeczytałam (na dniach powinny pojawić się recenzje), a zaraz zabieram się 4.
- Inferno Dana Browna - tę książkę ukradłam tacie z szuflady, ale on jest już dawno po lekturze, więc ma nadzieję, że się nie pogniewa.

Poza utworami prezentowanymi na zdjęciu mam jeszcze chęć dokończenia Księcia Mgły jednego z moich ulubionych pisarzy, Carlosa Ruiza Zafona (niestety na e-booku) oraz, jeśli nie będzie w tym miesiącu więcej sprawdzianów niż zwykle, zabiorę się za kolejną książkę wyżej wymienionego autora. Miałam jeszcze ambicję skończyć drugi sezon American Horror Story, ale po obejrzeniu 1 odcinka, nie jestem pewna, czy mi się to uda.

Mam nadzieję, że przeczytam przynajmniej połowę, bo znając mnie, to zawyżę sobie poprzeczkę niemożliwą do zdobycia, a potem zostanie tylko rozczarowanie. Ale przecież książek nie czyta się na ilość, lecz na jakość, nieprawdaż? A Wy jakie snujecie plany na maj? Macie już określone cele i powieści, czy może będziecie wybierać sobie spontanicznie, raz tą raz tamtą do czytania? :)

Jeszcze taka mała prośba: szukam książki o tematyce związanej z I Wojną Światową, najlepiej gdyby nie był to sam dokument pełen suchych faktów. Jeśli znacie takie utwory, to napiszcie mi w komentarzu, będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :)

8 komentarzy:

 1. Jakoś nie mogę się przekonać do "Jutra". Niby wszystkie tomy mam w bibliotece, więc nie muszę niepotrzebnie wydawać kasy, ale i tak jakoś mnie do tej serii nie ciągnie. Co do "Inferno", to nie czytałam ani tej, ani żadnej książki tego autora, ale oglądałam "Kod da Vinci" i mi się spodobał, więc książka pewnie też jest niezła :) Co do moich planów na maj, to przed chwilą opublikowałam stosik, wiec serdecznie zapraszam: http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  Ps. Ale tu się pozmieniało! Prześliczny szablon, aż sama mam ochotę na zmianę swojego :3

  Pozdrawiam :***

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie jak zawsze będzie spontanicznie - oczywiście oprócz tego, co wyślą mi wydawnictwa!

  Uwielbiam Twój szablon, jest piękny!
  Zapraszam do mnie: http://kulturka-maialis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham serię "Jutro"! :D Przeczytałam wszystkie tomy, ale do kontynuacji nie mogę się przekonać i ciągle odkładam przeczytanie jej w całości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jutro hmm.. od dawna mam w planach. Może wreszcie znajdę czas.

  Jeżeli szukasz powieści bardzo irracjonalnej(tj. takiej wymyślonej), ale w tematyce I wojny światowej to polecam "Człowiek z Petersburga" Folleta. Jest to jak dla mnie fantastyczna książka z dynamiczną akcją i aferą szpiegowską, jednakże całkowicie wymyślona, choć pojawiają się postacie historyczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi seria "Jutro" nie przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też Jutro się nie podobało, ale Inferno czytałem i jest świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z serią "Jutro", chociaż ilość tomów trochę przeraża... ;-) Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ze swojej strony mogę polecić książkę: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/220047/i-wojna-swiatowa-i-sprawa-polska-na-dawnych-kartach-pocztowych.html
  ewentualnie tę, ale pierwsza znacznie bardziej odpowiada temu czego oczekujesz "nie sam dokument pełen suchych faktów" :)
  http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/209272/dyplomacja-polska-w-i-wojnie-swiatowej.html

  OdpowiedzUsuń