piątek, 27 czerwca 2014

Wakacje spędzę z...

 Post sponsorowany przez Topolka i zawiera lokowanie produktu w postaci reklamy jej cudownego bloga (KLIK), dzięki któremu stworzyłam własnego [oczywiście ten niespodziewany pomysł wpadł mi do głowy również za sprawą Julki i jej bloga (KLIK), dziękuję, kochana :*], a pragnę też nadmienić (jak to beznadziejnie brzmi ;-;), że Topol jest pomysłodawczynią tego oto postu, za co ma wielkie, wielkie dzięki ode mnie (nie jestem pewna, czy to zdanie jest poprawne gramatycznie) :')

Dzisiaj chyba jest jakiś specjalny dzień. Urodziny kuzynki? Nie, to nie to. Imieniny wujka? Może, jednak ja nie mam żadnego Władysława w rodzinie, więc to nadal nie jest to. Zastanówmy się... 27 czerwca - co Wam mówi ta data? Ooo, prawdopodobnie myślimy o tym samym... Nie? Tak. Tak, tak, TAK!
Wakacje!
Na tę chwilę większość z nas czekała od września, odliczając w swoim kalendarzyku i skreślając żmudnie kolejne cyferki, by dzisiaj triumfować i cieszyć się oficjalnymi wakacjami! Słońce, plaża (ekhem komputer ekhem), filmy, seriale i miliony książek, które będą nam towarzyszyć w ostatnim zakątku czerwca, z każdej strony lipca i przy spadających gwiazdach w sierpniu. Ten magiczny czas zamierzam spędzić z moimi najwspanialszymi przyjaciółmi, rodzicami i dziećmi - książkami! <3
A co w szczególności na mnie czeka? Otóż wakacje spędzę z...


zarówno z książkami z tej serii (niestety w formie ebooka), jak i z...


serialem!

 

Również w planach mam dokończenie Sherlocka...


a także czeka mnie końcówka drugiego sezonu i cały trzeci American Horror Story.

Nie zapominajmy jednak o Przyjaciołach!


Ale, co chyba najważniejsze, całe dwa miesiące spędzę wręcz zakopana w książkach! Na pierwszy ogień idzie piękny stosik, z którego te oto cuda przywędrowały do mnie dzisiaj <3 Czyż nie są piękne?

Mamy tu takie skarby jak:
- Grę anioła i Więźnia Nieba Carlosa Ruiza Zafona, czyli kolejne części Cienia Wiatru, który był jedną z najlepszych książek, jaką kiedykolwiek czytałam!
- Rękę Mistrza Stehena Kinga i jest to polecona książka mojej dobrej koleżanki, która bardzo ją zachwalała. To nie będzie moje pierwsze spotkanie z autorem, więc mam duże oczekiwania względem tej lektury.
- Niemego świadka oraz Zło czi się wszędzie Agaty Christie nie zamawiane co prawda z Arosa, ale kupione podczas akcji Karmimy Psiaki w Katowicach po 5 złotych każda. Aż żal było nie kupić.
- Bliżej słońca Richarda Paula Evansa i jest to o tyle ważna dla mnie książka, że jej akcja będzie rozgrywała się w Peru, jednym z 5 moich ulubionych państw, więc tym bardziej jest ona na mojej liście MUST READ i MUST HAVE. No i moja znana wszystkim słabość do Evansa... <3
- Charlie Stephena Chbosky polecony przez Topolka :) Oglądałam już film i mam wielkie oczekiwania w stosunku do tej książki. 
- Hopeless Collen Hoover, o której słyszę dosłownie wszędzie,
- Trylogia Legendy Marie Lu polecana przez wielu recenzentów,
- Gwiazd naszych wina oraz 19 razy Katherine Johna Greena - co prawda czytałam tę pierwszą, ale i tak zamierzam do niej wrócić w wakacje. No i nie mogę się doczekać, co mi przyniesie ta druga :)
- Złodziejkę książek Markusa Zusaka i jest to najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka z tego stosiku. Przyjaciółka polecała mi ją całym sercem i duszą, a to już coś znaczy, zaś po ciekawej       recenzji Furgi wiedziałam, że to na pewno książka dla mnie. No i cudowna, piękna oprawa, w której się zakochałam <3


Do tego zamierzam poświęcić się wreszcie całkowicie Pieśni Lodu i Ognia, ponieważ zakończyłam Nawałnicę Mieczy i aż rwę się do czytania kolejnych części! Te również prezentują się cudownie:Na pewno znajdą się tutaj również książki pożyczone od przyjaciół, wypożyczone z bibliotek lub zaadoptowane z antykwariatów (na nowe już brakuje pieniędzy ;__;), ale oficjalna lista czytelnicza znajduje się powyżej i według mnie prezentuje się naprawdę ładnie. Już się nie mogę doczekać, aż to wszystko przeczytam i obejrzę. O tak, te wakacje zapowiadają się cudownie <3

A jak Wy spędzicie wakacje?  
Może już coś czytaliście lub oglądaliście z tego stosu? 
Jakie były Wasze odczucia?

11 komentarzy:

 1. Ja też mam zamiar bardzo dużo czytać w najbliższym czasie, tym bardziej, że mam dużo książek do czytania i zamówiłam sobie "Grę o tron". Zatem będę musiała spiąć poślady, bo książki same się nie przeczytają, a oddać je do biblioteki trzeba;].

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam już gotowy stos na najbliższy czas, a potem się zobaczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety wakacji już nie mam, ale mam oczywiście swoje plany - jak najwięcej czytać. Twoje plany są bardzo ambitne - mam nadzieję, że uda Ci się je zrealizować.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Złodziejka książek" to cudowna lektura, także polecam."Ręka mistrza" według mnie jedna z lepszych dzieł Kinga.Uwaga na "19 razy Katherine" jest słabsza niż pozostałe książki Greena."Gra Anioła" i "Więzień nieba" za to są na tym samym, dobry, poziomie co "Cień wiatru".Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O "Złodziejce książek" również tyle dobrego słyszałam, że w te wakacje to już koniecznie muszę ją przeczytać. Tylko najpierw upoluję ją na jakiejś przecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje plany czytelnicze już znasz i widzę, że wiele się pokrywa, jeśli chodzi oczywiście o seriale i duuużo czytania! W poniedziałek odbieram Hopeless, więc zobaczymy co tam w trawie piszczy, Greena mam już za sobą, ale GoT przede mną. No, jak mówię, kilka pozycji mamy takich samych i mam nadzieję, że jakoś tam prywatnie będziemy się wymieniać opiniami! Ale najważniejsze to: dużo czasu i ochoty na czytanie :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już zaczęłam cykl Pretty Little Liars i powoli przymierzam się do serialu :) "Złodziejkę książek" od piątku mam w swoim stosiku i nie mogę się doczekać, kiedy w końcu po nią sięgnę! W wakacje planuję zapoznać się także z Greenem i może z Zafonem, nie pogardzę też "Hopeless" czy "Grą o tron" ;d Ooo, lubię Kinga i Christie w sumie też, ale po te konkretne pozycje w najbliższym czasie raczej nie sięgnę ;)
  Życzę udanych wakacji i przyjemnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. OOOOO! Oo! :o
  Twój stosik jest taaaki piękny! Aż zazdrość mnie zżera! <3
  Ale dobła... nie będę mówiła co chciałabym przeczytać tylko co polecam, a więc Złodziejkę z całego mojego małego serduszka! Cudowna, piękna, na koniec miałam łzy w oczach! ;>
  Powroty do GNW ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Miłego czytania! Cudowny stosik!!! Jak najbardziej udanych wakacji!! <3
  Pozdrawiam,
  Natalia :3

  OdpowiedzUsuń
 10. Też bym musiała wreszcie dokończyć oglądanie "Sherlocka"...
  A stosik prześliczny <3 Złodziejkę mam zamiar przeczytać w wakacje, bo już mi się kurzy na półce od Bożego Narodzenia. "19xK" czytam i bardzo mi się podoba <3 Podkradłabym Ci książki Zafóna, muszę wreszcie je zdobyć <3 "Hopeless" chcę przeczytać od momentu, gdy o niej usłyszałam, zamówiłam do recenzji, mam nadzieję, że przyjdzie!

  wspaniałych wakacji i cudów, skarbie <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie komentuje Twoich postów, ale wierz, że wchodzę za każdym razem kiedy dodajesz nowy B)
  Raczej wiesz jak je spędzę - Polska! <3
  Powodzenia w czytaniu i oglądaniu seriali (ten, kto Ci polecił Friendsów to dopiero ma gust, nie znam go ale pewnie jest cudowny ;/)

  OdpowiedzUsuń